دوشنبه 1 مهر 1398   21:49:14
بيشتر
اشتراک در فیسبوکاشتراک در توییتراشتراک در لینکدیناشتراک در گوگل پلاسنسخه متنی

تحلیل قيمت
در هفته منتهی به 18  ماه سپتامبر2019، قیمت تک محموله های ال ان جی در بازار گاز شمال شرق آسیا تحت تاثیر بروز مشکلات فنی  در مجتمع های  ال ان جی کامرون آمریکا و بوتنگ اندونزی با 55 سنت افزایش  نسبت به هفته قبل به 5/38 دلار در هر میلیون رسید. با وجود این عرضه مناسب از سوی مجتمع ال ان جی  آنگولا مانع از افزایش قابل ملاحظه قیمت تک محموله ها در این بازار شد.
تحولات بازار گاز
  • شرکت نواتک روسیه، احداث مجتمع آرکتیک ال ان جی-2 به ظرفیت تولید 19/8 میلیون تن ال ان جی در سال را تصویب نمود. طبق اعلام شرکت نواتک، اولین واحد تولید این مجتمع در فصل سوم سال 2023 به بهره برداری خواهد رسید.


 
  • قیمت تک محموله های ال ان جی در آسیا به دنبال مشکلات صورت گرفته برای تاسیسات نفتی عربستان سعودی افزایش یافته است. به دنبال کاهش تولید نفت و گاز همراه عربستان سعودی قیمت تک محموله های  ال ان جی بویژه در شمال شرق آسیا و برای تحویل در ماه نوامبر تحت تاثیر روند افزایش قیمت قرارگرفته است این در حالی است که براساس نظر برخی از تحلیلگران کماکان ابعاد تاثیر کوتاه مدت کاهش تولید نفت و گاز عربستان به دلیل حمله به تاسیسات پالایش نفت این کشور مبهم می باشد.
  • صادرات محموله های  ال ان جی روسیه به اسپانیا در ماه اوت سال 2019 افزایش قابل توجهی داشت. واردات محموله های ال ان جی اسپانیا در ماه اوت به  1/81 میلیون تن رسید که نشان دهنده 2 برابر شدن واردات در مقایسه با میانگین سه سال گذشته می باشد.
  • بنا به اعلام مقامات استرالیایی قرارداد فروش محموله های ال ان جی استرالیا به ویتنام نهایی گردید. لازم به ذکر است یکی از مهمترین مصارف محموله های ال¬ان¬جی ارسالی از استرالیا به ویتنام جهت تولید برق به میزان 32 مگاوات بوده است.
  • با توجه به قابلیت ذخیره سازی محموله های ال ان جی رفتار بازیگران بازار گاز نیز دچار تغییرات قابل توجهی شده است. در این رابطه 10 کشتی حامل محموله های ال ان جی در حال حاضر بر روی آب های آزاد شناور هستند و به نظر می رسد که دلیل این موضوع انگیزه بازیگران بازار جهت ذخیره سازی گاز و فروش آن در آینده به امید قیمت های بالاتر می باشند.
نسخه قابل چاپ
تعداد بازديد اين صفحه: 463