پنجشنبه 26 فروردین 1400   09:11:48
اشتراک در فیسبوکاشتراک در توییتراشتراک در لینکدیناشتراک در گوگل پلاسنسخه متنی


روند قیمت ها
  •  در هفته منتهی به 11 فوریه 2021، قیمت تک‌محموله‌های ال‌ان‌جی در بازار گاز شمال  شرق آسیا با  61 سنت  کاهش نسبت به گزارش هفته قبل به 6/93 دلار در هر میلیون بی تی یو تنزل یافت و در بازار گاز جنوب ¬غرب اروپا نیز قیمت تک-محموله‌های ال‌ان‌جی با 35 سنت کاهش نسبت به گزارش هفته قبل به 5/95 دلار در هر میلیون بی‌تی‌یو تنزل یافت.
  • در بازار گاز شمال شرق آسیا کمبود عرضه تک محموله ها به بازار برای تحویل در نیمه اول ماه مارس باعث شده است تا قیمت تک محموله ها نسبت به تحویل در نیمه دوم ماه مارس به میزان 10 الی 12 سنت بالاتر قرار گیرد. در عین حال طی هفته گزارش، قیمت تک محموله ها تحت تاثیر کاهش قیمت گاز در بازار تی تی اف اروپا کاهش یافت.
 
نمودار قیمت گاز طبیعی در مقایسه با نفت برنت

منبع: بر اساس داده های دبیرخانه جی ئی سی اف
  • در بازار گاز اروپا، در ابتدای هفته گزارش قیمت گاز در بازار تی تی اف تحت تاثیر کاهش قابل ملاحظه دما در اغلب کشورهای مهم مصرف کننده افزایش یافت. اما در ادامه هفته با توجه به پیش بینی افزایش دمای هوا در سایر کشورهای این منطقه و کاهش تقاضای بخش خانگی، قیمت گاز روندی کاهشی یافت. در شمال غرب اروپا انتظار می رود تقاضای بخش خانگی به دلیل پائین باقی ماندن بیش از انتظار دمای هوا در این منطقه افزایش یابد.
نسخه قابل چاپ