پنجشنبه 8 آبان 1399   02:46:26
بيشتر
اشتراک در فیسبوکاشتراک در توییتراشتراک در لینکدیناشتراک در گوگل پلاسنسخه متنی


روند قیمت ها
  • در هفته منتهی به بیست و چهارم  ماه سپتامبر، قیمت تک‌محموله‌های ال‌ان‌جی در بازار گاز شمال شرق آسیا با  6 سنت  افزایش  نسبت هفته قبل  به 4/74 دلار در میلیون بی تی یو افزایش  یافت و در بازار گاز جنوب غرب اروپا نیز در روندی مشابه با آسیا قیمت تک‌محموله‌ها ال‌ان‌جی با 5 سنت افزایش نسبت به گزارش هفته قبل  به 4/15 دلار در هر میلیون بی‌تی‌یو رسید.
  • در منطقه جنوب غرب اروپا پیش بینی کاهش دمای هوا برای کشورهای مهم مصرف کننده این منطقه از جمله عوامل افزایش تقاضا و رشد قیمت گاز در بازار اصلی تی تی اف و افزایش قیمت تک محموله ها بوده است. کاهش دما و افزایش مصرف در بخش خانگی در این شرایط نیازمند افزایش تزریق ال ان جی به شبکه توزیع گاز خواهد شد. با اینحال طولانی شدن تعمیرات مجتمع ال ان جی هامرفست نروژ به ظرفیت 2/4 میلیون تن تا 27 سپتامبر، و کاهش تزریق گاز از مجتمع تبدیل مجدد به گاز مونتیر فرانسه به ظرفیت 7/2 میلیون تن به شبکه توزیع، علاوه بر کاهش عرضه تک محموله ها موجب عدم امکان جذب تک محموله های جدید تزریق گاز به شبکه توزیع خواهد شد.
  • علی رغم سیر نزولی مصرف سوخت های فسیلی در آمریکا،   در سال 2019، 80 درصد تولید انرژی داخلی و نیز 80 درصد مصرف انرژی داخلی از سوخت های فسیلی حاصل شده است.
  • در سال 2019، تولید انرژی ایالات متحده برای اولین بار از سال 1957 از میزان مصرف انرژی تجاوز نمود.
  • براساس داده های تنظیم مقررات بازار انرژی ترکیه، واردات گاز طبیعی ترکیه در نیمه نخست سال جاری از ایران و روسیه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به ترتیب با 44/8 و 41/5 درصد کاهش به 2/02 و 4/7 میلیارد متر مکعب رسید.
  • سهم گاز طبیعی در سبد مصرف انرژی هند به علت سرمایه گذاری وسیع این کشور برای توسعه زیرساخت های مورد نیاز برای مصرف سوخت های سازگار با محیط زیست و کاهش انتشار کربن، از 6/2 درصد کنونی به 10 درصد در سال 2025 و 15 درصد تا سال 2030 افزایش خواهد یافت.
  • کارشناسان معتقدند که  قیمت های پایین محموله های ال ان جی دلیل اصلی کاهش واردات   گاز چین  از طریق خطوط لوله بوده که می تواند منجر به کاهش سرمایه گذاری در صنعت گاز شود.
  • تولید گاز طبیعی هند در ماه اوت سال 2020 معادل 2/43 میلیارد متر مکعب بوده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 9/5 درصد کاهش یافته است.
نسخه قابل چاپ
[PageVisit]