پنجشنبه 8 آبان 1399   02:37:39
بيشتر
گزارشات و مقالات بین المللی
اشتراک در فیسبوکاشتراک در توییتراشتراک در لینکدیناشتراک در گوگل پلاسنسخه متنی
گزارش پایه کشوری امارات متحده عربی
مقدمه:
امارات متحده عربی از تولید کنندگان با اهمیت نفت و گاز است که از نظر ذخایر اثبات شده نفت و گاز در مقام هفتم جهان قرار دارد. بعد از عربستان سعودی و ایران، امارات سومین اقتصاد منطقه و از نظر درآمد ناخالص ملی (GDP) بعد از قطر در مقام دوم خاور میانه قرار دارد. علیرغم اینکه امارات دارای اقتصادی با منابع متنوع درآمد است اما برای رشد اقتصاد خود به بخش نفت و گاز وابسته می باشد. تمرکز بخش انرژی امارات بر نفت است اما سرمایه گذاری در پروژه های گاز طبیعی نیز در حال شدت گرفتن است، با اینحال افزایش تقاضا برای انرژی  برق و دادن یارانه به آن سبب شده تا امارات، وارد کننده گاز طبیعی باشد.
دولت امارات تلاش دارد تا با سرمایه گذاری در زیر ساخت های حمل و نقل, تجارت و گردشگری به اقتصاد خود تنوع بخشد. در این راستا اعطای 100% مالکیت منابع به خارجی ها وانجام پروژه هائی مانند احداث ناحیه صنعتی ،  اقدامی به منظور تسهیل واردات فن آوری های  خارجی ارزیابی شده است.

تصویر1- امارات متحده عربی
شهرهای مهم: دبی- شارجه- ابوظبی – راس الخیمه –  فجیره – عجمان – ام القوین، نافوره، کورنیش،  العین
پایتخت: ابو ظبی

امارات متحده عربی UAE فدراسیونی از هفت امیرنشین است که.عبارتند از، ابوظبی، دبی، شارجه، عجمان، فجیره، رأس الخیمه و ام القوین. این کشور در سال 1971 تاسیس شد. قدرت سیاسی در ابوظبی که 80 درصد منابع اقتصادی و مالی امارات در آن قرار دارد متمرکز است. در ماه ژوئن 1996 شورای ملی فدرال امارات ، قانون اساسی این کشور را به تصویب رساند که جایگزین سند موقتی شد که در سال 1971 زمانی که امارات تشکیل شد تصویب و هر 5 سال یکبار تمدید میگردید. بر اساس قانون اساسی جدید، ابوظبی به عنوان پایتخت دائمی امارات تعیین شد. در حال حاضر رئیس حکومت این فدراسیون شیخ خلیفه بن آل نهیان می باشد .
امارات دارای یک دولت به ریاست نخست وزیر است که وی توسط امیر امارات منصوب
می شود،نهاد مدیریت این کشور، شورای عالی فدرال است که از رهبران 7 امیر نشین بشکل فدراسیون تشکیل شده است و برای مدت 5 سال رئیس و نایب رئیس امارات را منصوب می کند ،در امارات متحده عربی احزاب سیاسی وجود ندارد و انتخابات برگزار نمی شود .

موقعیت جغرافیائی:
امارات متحده عربی در شمال شرق شبه جزیره عربستان واقع شده و از شمال به خلیج فارس، از غرب به قطر و عربستان سعودی، از جنوب به عمان و عربستان و از شرق به دریای عمان و کشور عمان منتهی می شود. بخش اعظم امارات از صحرا تشکیل شده است و گاهی واحه هائی در آن یافت می شود، با اینحال دو رشته کوه نیز در این کشور وجود دارد. سواحل امارات که اکثر جمعیت در آن ساکنند ، عمدتا پوشیده از نمکزار است.
امارات متحده عربی آب و هوائی گرمسیری دارد ، تابستان های آن داغ و مرطوب و زمستان های آن ملایم است. بارندگی در این کشور نادر است و اغلب در ماه های زمستان اتفاق می افتد ، در پایان زمستان و در طول تابستان وقوع طوفان شن معمول است.

سفارت امارات متحده عربی در جمهوری اسلامی ایران

نام کنسول     سلطان المری
تلفن             88788515      4-88781333
فاکس            88789084
آدرس         خیابان ولی عصر -  خیابان وحید دستجردی- شماره 355 

 Iran Embassy , United Arab Emirates

Abu Dhabi
P.O. Box 4080
Abu Dhabi
United Arab Emirates
Phone:
+971-2-444-7618
Fax:
+971-2-444-8714
Email:
iranemb@emirates.net.ae

تهیه کننده: سید محمدرضا غفاری

جهت مشاهده ادامه گزارش لطفا کلیک کنید

نسخه قابل چاپ
بيشتر
[PageVisit]